Bez kategorii

Rowerek czy gokart? Co wybrać? [Analiza]

Szukając prezentu dla dziecka warto zastanowić się nad podstawową kwestią: czego oczekuje od nas nasza pociecha oraz jakie mamy możliwości?

Jeżeli chodzi o pomysłowość dzieci w kontekście pomysłów na prezent napisano już tomy, my skupimy się na tym by prezent był trafiony.

Przeglądając dziesiątki lub nawet setki ofert w internecie w poszukiwaniu prezentu idealnego rzuca się w oczy różnorodność towaru powodująca niemały zamęt w głowie rodzica, wujka czy babci.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo starannie wyselekcjonowany towar, w niskich cenach, służymy cennymi radami co do doboru konkretnego modelu.

Rowerek czy gokart dla dziecka?

Teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie nurtujące wielu rodziców: co wybrać na prezent? Rowerek czy gokart?

O zaletach rowerków dziecięcych 12 cali lub rowerków dla dzieci 16 cali pisaliśmy już w tym artykule– znajdziecie w nim Państwo również informacje jak dobrać rowerek do wzrostu dziecka.

Jak dobrać rowerek dla dziecka?

Rowerek należy dobrać konkretnie do wzrostu dziecka, w telegraficznym skrócie: jeżeli dziecko jest w przedziale wzrostu: 80-105 cm dobrym rozwiązaniem będzie kupno rowerka 12 cali, jeżeli zaś dziecko jest w przedziale wzrostu 100 cm – 125 a nawet 130 cm to wybieramy rowerek dziecięcy 16 cali.

Zalety jazdy na rowerze

Dzięki zabawie na rowerze dziecięcym nasza pociecha rozwija możliwości psychomotoryczne, spędza wolny czas na świeżym powietrzu, rozwija się poprzez zabawę z rówieśnikami. Jazda na rowerze to również szansa na zacieśnianie rodzinnych więzi, dziecko w wieku 4 lat można spokojnie zabrać na przejażdżkę po lesie.

Umiejętność jazdy na rowerze jest jedną z podstawowych, którą dziecko przyswaja w tym wieku, rowerki dziecięce 12 cali lub rowery dla dzieci 16 cali wyposażone w boczne kółka z pewnością w tym pomagają.

Rower pozostaje jedną z najbardziej uniwersalnych zabawek z uwagi na jego ponadczasowy charakter.

Na co zwrócić uwagę w momencie, w którym staniemy przed wyborem: rower czy gokart? Może warto zastanowić się nad kupnem obu, w naszym sklepie przy zakupie większej ilości sztuk można liczyć na bardzo atrakcyjne rabaty.

Na co zwrócić uwagę kupując gokart dla dziecka?

Jeżeli jednak poszukujemy jednej rzeczy to trzeba się zastanowić nad podstawowymi kwestiami: jakim budżetem dysponujemy? Ile miejsca posiadamy na przechowywanie dziecięcych zabawek? Jakimi zabawkami lubi bawić się nasza pociecha?

Jeżeli chodzi o kwestie budżetowe to gokart jest z pewnością dużo tańszym rozwiązaniem: za gokart na pedały dla dziecka w wieku od 3 lat zapłacimy nawet mniej niż 200 złotych, średnia cena nie powinna przekraczać 250 złotych. Za gokart dla dziecka nieco starszego, w wieku 4-6 lat zapłacimy około 300 złotych, gdzie za rowerek dziecięcy 12 cali to wydatek minimum 375 złotych. Z drugiej strony jednak należy zwrócić uwagę na potrzebę posiadania sporego kawałka wolnej przestrzeni by móc przechowywać wygodnie dość sporą zabawkę. Jeżeli posiadamy garaż, piwnicę lub komórkę lokatorską problem nie wydaje się zbyt duży, w ostateczności przechowywanie sprzętu na balkonie pod warunkiem szczelnego przykrycia folią lub brezentem nie wydaje się być złym pomysłem.

Gokart to prostota i niezawodność

Umiejętność jazdy na gokarcie jest dużo prostsza niż na rowerze zatem dla dzieci nie potrafiących jeszcze poruszać się na dwóch kółkach może to być dobra alternatywa na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Dodatkowo gokart wyróżnia się formą i wyglądem zatem na pewno przyciągnie wzrok i uwagę dziecka, z całą pewnością nie będzie to kolejna zabawka rzucona w kąt.

Niebywałą zaletą gokartów jest ich totalna bezawaryjność, na sprzedanych około 2000 sztuk w zeszłym sezonie zanotowaliśmy jedynie 12 zgłoszeń reklamacyjnych z czego znakomita większość spowodowana była nieprawidłowościami w procesie transportu.

Gokart: wstęp do motoryzacji

Gokart dziecięcy jest również doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka zainteresowanego motoryzacją. Z całą pewnością sprawi on wiele radości z uwagi na swoje walory estetyczne.

Reasumując: Gokart dziecięcy to doskonała alternatywa dla rowerka dziecięcego 12cali lub roweru dla dziecka 16 cali. Jest on nieco tańszy, posiada 4 koła, dzięki czemu jest bardziej stabilny. Gokart dla dziecka na pedały to też dobry pomysł na nietypowy prezent dla pociech lubiących spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo szeroką ofertę rowerków dziecięcych jak i gokartów dla dzieci. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *