Rowery MTB to najlepszy wybór do jazdy w trudnym terenie.
Dzięki temu jest to doskonała opcja dla osób poszukujących mocnych wrażeń na nierównych ścieżkach i niesamowicie stromych zboczach.
Rowery MTB są stworzone do jazdy w trudnym terenie. Rower MTB, powszechnie znany jako rower górski, nie zawiedzie poszukiwaczy wyzwań. Wzmocniona rama i szerokie opony dają doskonałą przyczepność i pozwalają na jazdę nawet w najtrudniejszym terenie. Rowery górskie są przeznaczone dla tych, którzy lubią górskie wakacje i rekreacyjną jazdę w podmiejskich lasach, parkach i innych terenowych miejscach, a także cenią sobie idealne połączenie komfortu i właściwości jezdnych.

MTB to rowery górskie przeznaczone do jazdy w trudnym terenie.
Rowery MTB znane są ze swojej elastyczności, co sprawia, że są bardzo popularne wśród innych typów rowerów. Opony są znacznie szersze i wyższe niż te spotykane rowerach turystycznych i szosowych, co znacznie poprawia komfort jazdy w zróżnicowanym terenie. Wyrazisty bieżnik zapewnia dobrą przyczepność na utwardzonych drogach oraz odporność na uszkodzenia. Rowery MTB mają solidną ramę i komponenty, dzięki czemu nadają się do użytku w trudnym terenie, a także na leśnych szlakach i szutrowych drogach. Rowery MTB doskonale radzą sobie również na asfaltowych drogach.

MTB to rower przeznaczony do konkretnych celów.
Ponieważ rower MTB jest przeznaczony do użytku w sporcie, projektanci przykładają dużą wagę do sprawności i szybkości, z jaką może poruszać się po drodze. W rezultacie rowerzysta znajduje się niżej nad kierownicą, co pozwala na szybkie ruchy i błyskawiczne przyspieszenie. Rowery górskie mają różne rozmiary kół, od tradycyjnych 26″ do bardziej nowoczesnych 27,5″ i 29″.

Rowery MTB to wszystkie typy rowerów „do zadań specjalnych”, zdolne do pokonywania trudniejszego terenu. Nie ma dróg zbyt trudnych dla tego stylu jednośladu. Żwirowe nawierzchnie, nierówne kamienie, wystające korzenie i gałęzie drzew, pagórki, oba wzniesienia i trudne zjazdy – nie ma dróg zbyt trudnych dla tego typu jednośladów. Jeśli lubisz odkrywać świeże, niezbadane terytorium, to jest miejsce dla Ciebie.